Пошукова форма

Казка західної Румунії


Головна - Тури - Румунія

€ 290

Казка західної Румунії

Дати: 
30.04.2020 - 04.05.2020
05.06.2020 - 09.06.2020

Важко повірити, але майже кожне місто західної Румунії вражає своєю архітектурою, своїми розпланованими, доглянутими вуличками, своїми храмами, яких завгодно конфесій, палацами, ратушами та фортецями. Орадя, Арад, Тімішоара, Клуж-Напока, Алба-Юлія - чи всі ці назви ви чули? А це міста доволі великі і неймовірно красиві. Поїхали, подивимося їх разом? Приєднуйтесь!

Маршрут: Мукачеве - Сату-Маре - Кареї - Орадя - Арад - Тімішоара - Дева - Алба-Юлія - Аюд - Турда - Клуж-Напока - Банфі - Деж - Бистриця - Чернівці

Одна із родзинок туру - соляна копальня у місті Турда. Про неї пишуть:

Відвідування цієї соляної копальні — ніби подорож у зовсім інший світ. Журналісти престижного сайту Business Insider вважають її найгарнішою пам'яткою з розташованих під землею. Крім того, цю копальню внесли до списку «25 незвичайних визначних пам'яток на Землі, про існування яких туристи не підозрювали», хоча видобування солі тут відбувається з незапам'ятних часів. Цей соляний палац справляє справді незабутнє враження.

Орадя, Арад та Тімішоара - міста, із дуже красивими історичними центрами, які забудовувались переважно в австро-угорський період, але в архітектурі зазнали значного впливу корінного населення - православних румун. Вони схожі на більшість красивих старовинних міст Європи, і не схожі абсолютно. Ценральна площа Ораді, із ратушею, на яку можна (і треба) піднятись - одна із найгарніших і найцікавіших у Румунії, та і в усій Східній Європі. Арад - місто помпезної австрійської сецесії, а Тімішоара має другий, за розмірами, собор Румунії і нереально гарну старувку. Алба-Юлія - унікальне місто-фортеця, повністю оточене мурами. Клуж-Напока - друге за кількістю мешканців місто Румунії - це вже Трансільванія, як і Алба-Юлія, і Деж, і Аюд.

Ми побачимо унікальні замки та фортеці: фортецю Орадя - неймовірна твердиня, яку звели проти монголо-татар і переробили у 16 столітті; прекрасні бастіони та замок Хуньяді у Тімішоарі; величезну, найбільшу у Румунії, а за деякими даними і в Європі, фортецю Алба-Кароліна у місті Алба-Юлія - унікальну фортифікацію, яка жодного разу не була атакована ворогом, її звів імператор Карл Габсбург і раніше місто називалося Карлсбург (німецькою і нині так називається); міські бастіони міста Клуж-Напока - ефектні залишки величезної міської фортеці; мальовничу міську фортецю Аюд - одну із найстаріших в Трансільванії; феодального замку родини Банфі та гірського замку Дева, який колись був найпотужнішим у Трансільванії.

Румунія – суцільне відкриття. Не тому, що я її раніше не бачив, а тому, що інформація про неї дуже скупа й суха. Замок Дракули, Трансільванія, цигани – от і все. Це не Італія, Іспанія або Англія, про які ми «по замовчанню» знаємо значно більше, тому й очікуємо більше. Від Румунії очікуєш небагато, а вона дає неймовірну кількість вражень і головне – відкриття тут на кожному кроці. От, наприклад місто Орадя (Oradea). Та я, професійний географ, чув цю назву кілька раз, точніше читав її, і навіть не знав як вона правильно звучить (чи Орадеа, чи Орадє), і куди ставити наголос. Інтернет не розсипався до неї у особливих компліментах (потім з’ясувалося, що нормальні статті є, але шукати їх потрібно було ретельніше), тому чергова ночівля в цікавому румунському місті обіцяла нам зранку кілька годин цікавої прогулянки. Затримались ми майже на день – більшого дозволити собі не змогли, залишали із обіцянкою повернутися. А якщо я вирішив повернутися ще – місто суперцікаве. (Від автора туру)

П'ять днів у західній Румунії, серед нереально і неочікувано прекрасних міст та містечок. Приєднуйтесь! У нашій подорожі буде легендарна Трансільванія, Банат і Крішан.

Увага! Організатори мають право змінювати маршрут, не змінюючи загального змісту й концепції туру.

На фото соляна копальня Турда


Програма туру:

  1. 8:10 - зустріч на залізничному вокзалі в Мукачевому; рекомендуємо потяг 029, який прибуває о 8:05

    - переїзд до кордону; обмін грошей; перетин кордону (може тривати більше 2-х годин);

    - Сату-Маре: оглядова прогулянка-екскурсія-розвідка старою частиною міста;

    - Карей: огляд прекрасного палацово-паркового комплексу роду Каролі, зведеного відомим архітектором Артуром Менінгом;

    - Орадя: поселення у готель, вечірня прогулянка одним із найгарніших міст у Східній Європі.

    Сіра забудова періоду Чаушеску – це спальні райони Ораді, та і будь якого іншого великого міста Румунії (а Орадя по румунським міркам – місто велике, 240 тисяч мешканців, не слабо). Сіра, але значно менш сіра ніж у нас - там і архітектура цікавіша, усякі балкончики, викрутасики, різна поверховість, і клумб-квіточок більше, фонтанчиків. Забудова ця різко вривається у величезну старувку – ми відразу паркуємося і йдемо пішечком, біжимо, щоб побачити більше… Спочатку відносно банальні двоповерхові вулички, потім з’являються церквушки, забудова пнеться вгору. Шахматкою пробігаємо вулиці, які стають все більш розкішними і цікавими. З’являються величні храми, переважно костьоли, шокують неймовірна будівля театру та довжелезна пішохідна вулиця Шлях Республіки, цікаві пам’ятники, закутий у кам’яну набережну Крішул Репедь, з моста через який видно неймовірну площу із купою високих дзвіниць і башт. Площа Об’єднання (Piata Unirii) – нереальна, таку красу ну зовсім не очікуєш побачити у місті, із назвою, яку ти навіть не знаєш як читати – Oradea. А коли численні дзвіниці починають дзвонити – взагалі втрачаєш зв’язок із реальністю, поринаючи у сиву давнину.

  2. 8:00 - сніданок;

    - екскурсія центральною частиною Ораді: найгарніша пішохідна вулиця Румунії, огляд численних площ, храмів, палаців, житлової та адміністративної забудови;

    - відвідання фортеці Орадя - неймовірна твердиня, яку звели проти монголо-татар і переробили у 16 столітті;

    - Арад: огляд центральної частини міста: величезна територія забудована сецесійними кам'яницями;

    Арад – це свято австрійської сецесії, при чому, здається, що її тут більше, ніж у сусідній, значно відомішій, Тімішоарі, яку називають «маленьким Віднем», за її сецесійну забудову. Крім того, що дивує найбільше – це розміри кам’яниць у Араді, які нагадують скоріше Відень, ніж містечко у 160 тисяч. Для чого і для кого їх будували такими великими і розкішними? Важко сказати. Напевне, у 19 столітті Арад мав неабияке значення для Австро-Угорщини, якщо сюди вкладали такі кошти купці та промисловці. Та і єврейська громада була немаленькою.

    Відразу скажу – хочете відразу зрозуміти сутність і масштаби старого Арада – йдіть від Старого Ринку (Piata Veche) по бульвару Революції і вражайтесь розкішною забудовою цього невеликого й маловідомого міста. Впевнений, ви відразу звернете увагу на великий Державний театр ім. Іоана Славічі (Bd. Revoluției 103). Класний неокласицизм, який звели у 1872-1874 роках. Недалеко театру височіє баня римо-католицької катедри святого Антонія Падуанського. Тут всі написи угорською – нині в Араді угорці становлять 10%, але ж тоді, коли храм будували (1904 р.) більшість населення у місті становили угорці, тому й не дивно, що найбільший храм старого міста – угорський.

    - Тімішоара: поселення у готель, вечірня прогулянка містом.

  3. 8:00 - сніданок;

    - огляд центральної частини Тімішоари; величезний храм Трьох Святителів, який має висоту 84 метри і є найвищим храмом Румунії та одним із найвищих православних храмів у світі;

    - прекрасні бастіони та замок Хуньяді у Тімішоарі;

    - Дева: огляд середньовічного гірського  замку Дева, який колись був найпотужнішим у Трансільванії.;

    - Алба-Юлія: огляд однієї із найбільших фортець у світі;

    фортеця Алба-Кароліна у місті Алба-Юлія - унікальна фортифікація, яка жодного разу не була атакована ворогом, її звів імператор Карл Габсбург і раніше місто називалося Карлсбург (німецькою і нині так називається)

    - поселення у готель.

  4. 8:00 - сніданок;

    - Аюд: огляд центральної частини міста та замку;

    - Турда: огляд міста та спуск у соляну копальню, яка є однією із найгарніших у світі;

    - Клуж-Напока: прогулянка-екскурсія центральною частиною міста, яке було одним із головних у Трансільванії;

    - поселення у готель.

  5. 7:00 - сніданок;

    - замок Банфі - типовий угорський феодальний замок;

    - Деж: огляд центральної частини; готичний собор протестантів із височезною дзвіницею;

    - Бистриця: огляд історичного центру, найвища дзвіниця Трансільванії;

    - переїзд до українського кордону (дорогою будемо дивитись бонусні об'єкти, але лише у випадку запасу часу);

    - переїзд кордону (може тривати більше двох годин);

    - прощання із групою на залізничному вокзалі у Чернівцях (київський поїзд о 19:46)

Місце збору групи: 
Мукачеве, залізничний вокзал
Місце та час завершення: 
Кам'янець-Подільський, залізничний вокзал
До вартості входить: 
Транспорт, екскурсійний супровід, ночівлі, сніданки.
Додаткові витрати: 
Обіди та вечері, вхідні квитки до платних об'єкітв.
Маршрут на карті: